top of page

A weboldal használata

Miért kell regisztrálnom, ahhoz, hogy foglalhassak az órákra és miért csak online fizetési lehetőség van?

A weboldalunkra regisztráció szükséges ahhoz, hogy az óráinkra helyet tudj foglalni. A "Foglalás órára" menüt csak akkor elérhető, amennyiben rendelkezel érvényes Órajeggyel vagy Bérlettel. Ha nincs bérleted, kérlek menj  "Bérlet vásárlása" menüpontra. Ez azért van, mert kizárólag online bérletekkel dolgozunk a környezettudatosság (nincs papir, nincs plasztik kártya) és az egyszerűbb átláthatóság miatt. Ezeket az online bérleteket a profilodhoz rendeljük hozzá. Bérleted aktuális státuszát te is le tudod ellenőrizni a profilodban, továbbá itt tudod lemondani a foglalásaidat is. Továbbá profiloddal történt aktiviásokért pontokat kapsz, amelyeket kedvezményekre válthatsz be Hűségprogramunk keretein belül. (lásd: Hűségprogram). 
Az online fizetés a leghatékonyabb több éves tapasztalatunk szerint. Sajnos sok olyat tapasztaltunk, amikor készpénzes fizetéssel lefoglalt órákra nem jöttek el és nem is mondták le azt semmilyen formában. Igy edzőink is feleslegesen végeztek plusz munkát az órára való felkészüléssel, és azok a vendégeink sem tudtak arra az órára jönni hely hiányában, akik bérlettel rendelkeztek. Egy ilyen no-show-nak több károsultja is lehet. Ezért a fals foglalások elkerülése és kocskázatkezelés miatt döntöttünk a teljesen online rendszer mellett.

Bérletedet 12 órán belül feltesszük a profilodba, ezután már fogsz tudni foglalni! Ha sürgősen szükséged van a bérltedre, kérlek irj nekünk üzenetet.

Sportmúlt

Eddig nem sportoltam rendszeresen semmit. Ennek ellenére elkezdhetek járni valamelyik órára?

A válaszunk: Igen!
Óráink egészen az alapoktól épülnek fel. Az elemeket az alapoktól fokozatosan egymásra épülve oktatjuk, ennek köszönhetően óráról órára erősödsz, úgy, hogy észre sem veszed. Az izomláz garantált. :) Legyen szó rúdról vagy légtáncról.

Hajlékonyság

Nincs spárgám és amúgy sem vagyok elég hajlékony. Meg fogom tudni csinálni az órán tanulunk?

Igen. Az elemek nem csak erő, de hajlékonyság szempontjából is egymásra épülnek. Azonban fontos leszögeznünk a nyújtás fontosságát. Bizonyos szint feledt elengedhetetlenek a küldönböző szintű hajlékonysági elemek. Törekedni kell arra, hogy a halékoyságodat egyensúlyba hozzuk az erőddel. Egyik nincs a másik nélkül. Egy hajlékonyabb ember kevésbé erős, egy erős, kötött izomzatú ember pedig kevésbé hajlékony. Ezeknek a sportoknak a sajátossága, hogy a kettőt kiegyensúlyozni fontos. Fokozottan ajánlott részt venni a nyújtás órán is. Fontos a megfelelő technikájú nyújtás, amely nem csak a hajlékonyságodat fejleszti, de jótékony hatással van a tartásodra, az izomlázra, a regenerációra és az edzéseken nyújtott izomhatékonyságra. Ha edzés után nincs nyújtva a megdolgoztatott izomcsoport, akkor sajnos fokozatosan egyre merevebbé fog válni. Nyújtás, nyújtás, nyújtás. Minden szinten erősen ajánlott, ha versenyezni is szeretnél, akkor pedig kötelező! Ne sajnáld rá az időt és az energiát, a nyújtás ugyanolyan edzés, mint bármelyik óránk, izomlázad ezután is lesz.

Öltözet

Mit vigyek magammal az első órárára? Milyen ruha kell? Kell vigyek cipőt?

Rúdsport: rövid short, sportmelltartó vagy sport top, innivaló zárható palackban, kis törölköző.

Légtánc: hosszú leggings (inkább sport, nem pamut), hosszú, betűrhető top vagy poló, nehezebb elemek tanulásához hosszú ujjú, testhez álló felső, innivaló zárható palackban, esetleg zokni.

Stretching: Leggings vagy jogging, póló, trikó, zokni, innivaló zárható palackban. Ha van, saját jógaszőnyeg.

Korosztály

X éves vagyok. Melyik órára jelentkezzek?

6-14 éves korig jöhetsz a junior órákra.

12-14 éves korig választhatsz, hogy a juniorokhoz vagy a felnőttekhez szeretnél inkább jérni. Ha nem vagy biztos benne, kérdezd az edződet!

15 éves kor felett a felnőtt órákra jelentkezz.

A Stretching órán nincs korosztály.

 

Edzések

Kezdőként melyik órára kellene jelentkeznem?

Röviden: Bármelyikre.
Óráink vegyes szintűek, az edző mindig a saját szintednek megfelelően adja neked majd a feladatot.
Ne félj attól, hogy a többiek már biztosan ügyssebbek. Igen, elképzelhető, hogy lesz már olyan tanuló az órán, aki magasabb szinten van, de ne feledd, hogy neki is volt első órája. Sőt, az edződnek is volt első órája!
A tapasztalataink azt mutatják, hogy a vegyes szintű órákon az ügyesebb tanulóink szivesen megosztják sajét tapasztalataikat az "újakkal". Minden óránk nagyin jó hangulatban telik. :)

Sérülések

Leeshetek órán az eszközről? Megsérülhetek? Lehet komolyabb bajom?

A rúdsport és a légtorna nem veszélyesebb a többi sportnál. Az edzőink kellően felkészültek, ott állnak melletted, ha olyat tanulsz amiben még nem vagy biztos. Mindig a szintednek megfelelő elemeket fogod tanulni. Van olyan, amikor látsz instán esetleg egy trükköt, amit szeretnél megtanulni és megmutatod az edzőnek, hogy azt szeretnéd. Azonban ha a szintedet meghaladja az álomtrükk, akkor rávezető elemeket fogtok nézni helyette először.
Azonban mint minden sportnál kisebb sérülések előfordulhatnak: eleinte lila foltok, zúzódások. Nem túl szépek, de mindig azt mondjuk, hogy legalább látszik, hogy megdolgoztál a trükködért. Idővel hozzá fog szokni a bőröd ezekhez és eltűnnek a foltok.
Előfurdulnak kisebb húzódások, rándulások, ezekkel kapcsolatos kérdésekkel fordulj az edződhöz. Fog tudni tanácsot adni, hogy mivel és hogyan fog hamarabb regenerálódni. 
Fontos, hogy mindig betartsd amit az edződ mond, akkor a lehető legnagyobb eséllyel elkerülöd a kellemetlenségeket. Továbbá merj segitséget kérni, merd használni a matracot! 


 

Gyakoriság

Hány edzésre érdemes mennem egy héten?

Edzőként azt tudom neked tanácsolni, hogy a kezdeti időszakban heti 2 edzésen vegyél részt. Ez idő alatt hozzászokik a szervezeted a terheléshez, van ideje kellően regenerálódni. Későbbiekben heti 2-4 edzésre is ét lehet állni. Hobbiként, sportként heti 2-3 óra javasolt, versenyzési vagy komolyabb célokkal pedig heti 3-4 óra is szükséges lehet. Fontos, hogy vegyél bele nyújtás órát is, hogy hatékonyan tudj fejlődni.
Heti 1 órával lassabban fogsz haladni az elemekkel. Magasabb szinteken a heti 1 óra csak szinten tart. Persze nem kizáró ok, ha csak heti 1x engedheted meg magadnak az edzést. Az is több, mintha semmit sem tennél az egészségedért. Mi örülünk, ha velünk vagy!

Nehézség

Nehéz vagy fájdalmas az edzés?

Nem fogok hitegetni senkit. Egyénenként eltérő, hogy ki milyen nehéznek  vagy fájdalmasnak éli meg az edzést. Nőként ugye függ ez más dolgoktól is. Vannak rosszabb és jobb napok. Nekünk edzőknek is. 
Ezek gravitáció ellen végzett saját testsúlyos edzésnek számitanak, amelyek az egyik legkeményebb edzésformának minősül. Igen, lesznek nehézségek, lesznek nehéz elemek és lesz olyan is amikor nem sikerül egy óra alatt minden elem, de olyan is, hogy egy sem. DE!!! és ami a legfontosabb, hogy minden próbálkozással és sikertelen elemmel is fejlődsz és erősödsz. Következő órára rápihensz, fejben is leülepszik, hogy mit hogyan és hidd el, hogy már menni is fog.
Vannak fájdalmas és kevésbé fájdalmas elemek. Rúdon bőrrel tapadunk, a hammock, tud szoritani, a karika pedig nyomni, a loops meg néha vág. 
A jó hirem azonban az, hogy idővel hozzá fog szokni a bőröd, hozzá fog szokni a tested, hogy ezt a sportot csinálod és nem fog fájni. Hagyj magadnak időt, legyél türelmes és hidd el, hogy meg fog térülni minden energiád!

 

Versenyzés

Versenyezni szeretnék, vagy gyermekemet versenyeztetni szeretném. Mennyi idő erre felkészülni?

A versenyfelkészülés minimum 3-6 hónap egy versenyre. Ez csak a koreográfia összeállitását és kigyakorlását foglalja magában. a koreográfiát viszont elemekből kell felépiteni. Azokat pedig meg kell tanulni, Meg kell erősödni, hajlékonynak kell lenni. Egy szóval: keményen meg kell dolgozni érte. Versenyfelkészülésre kevés a csoportos óra. Maga a versenyfelkészités magánóraként történik egyéni árazás és időbeosztás alapján. Gondolni kell arra is, hogy versenyruhát kell varratni, nevezési dijjat kell fizetni. Sajnos a versenyzés nem olcsó mulatság, azonban maga az, hogy eljut az ember vagy az aember lánya egy versenyra, az maga egy eredmény. És akkor még nem beszéltem arról a semmivel sem leirhatató élményről, mikor bemutathatod a gyakorlatod közönség előtt. Méltán büszke lehetsz magadra!
Ha valaki nulláról akar elindulni versenyen, az arra való felkészülés, az út, ami a felkészüléshez vezet akár 1-2-3 év is lehet. Ez abszolút egyéntől függ. Szorgalom, kitartás, elköteleződés, türelem és rengeteg edzés.

bottom of page